پرش به محتوای اصلی

فهرست خدمات سازمان

عنوان خدمات ثبت تقاضای تشرف در کاروانهای زیارتی (حج تمتع - عمره مفرده - عتبات عالیات)
آدرس وبگاه http://hajkarevan.ir
نام دستگاه اجرایی سازمان حج و زیارت
نام دستگاه مادر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نوع خدمت خدمت به شهروندان (G2C)
مخاطبین ثبت نام در کاروان زائرین عمره مفرده ثبت نام در کاروان زائرین حج تمتع ثبت نام در کاروان زائرین عتبات عالیات عراق
مدارک لازم شناسنامه و کارت ملی و گذرنامه و عکس
قوانین و مقررات بالادستی مصوبات شورای عالی حج
هزینه خدمت
شماره حساب (های) بانکی
پرداخت بصورت الکترونیک
مرحله ارائه خدمت الکترونیکی - اینترنتی (مانند وبگاه دستگاه) الکترونیکی -سایر(اینترنتی - کارگزاران زیارتی) غیر الکترونیکی (جهت احراز اصالت فرد)

برای عمره مفرده بر اساس اولویت بندی ، اعزام زائرین بیت الله الحرام همه ساله به مدت 6 ماه بعد از ماه محرم آغاز و ماه رمضان خاتمه می گردد که در این مدت نزدیک به 800000 نفر متقاضی اعزام به سرزمین وحی اعزام می شوند که این تعداد با توجه به اولویتهای اعلام شده در روزهای تعیین گردیده به دفاتر خدمات زیارتی مراجعه می نمودند تا دفاتر مذکور نسبت به ثبت نام آنها اقدام نمایند که این امر مستلزم مراجعه حضوری افراد به دفاتر کارگزاری بود که برای بعضی از تاریخهای اعزام، صفهای طویل به منظور ثبت نام ایجاد می شد. لذا در راستای خدمت رسانی بهتر به زائرین حرمین شرفین و ارائه تسهیلات بهتر و راحتر و برقراری عدالت در انتخاب کاروانهای زیارتی سامانه فاخر با امکان ثبت نام اینترنتی توسط زائرین بدون نیاز به حضور در محل دفاتر زیارتی طراحی و راه اندازی گردید.
برای حج تمتع براساس اولویت بندی ، اعزام زائرین بیت الله الحرام همه ساله به مدت 2 ماه بعد از ماه ذیقده آغاز و ماه ذیحجه خاتمه می گردد که در هر دوره نزدیک به 60000 نفر بر اساس اولویت به سرزمین وحی اعزام می شوند . افراد میتوانند ازمنزل یا مراجعه به کارگزار کاروانهای مورد نظر خود را بر اساس قیمت و مبدا ومقصد و... انتخاب نماید.
برای عتبات عالیات عراق براساس پیش ثبت نام ، در طول سال نزدیک به 600000 نفر اعزام میشوند. افراد میتوانند با مراجعه به کارگزار کاروانهای مورد نظر خود را بر اساس قیمت و مبدا ومقصد و... انتخاب نماید.

• رسیدگی به شکایات انتخاباتی