پرش به محتوای اصلی

فهرست خدمات سازمان

عنوان خدمات ارائه پارامترهای دینامیک دریا ، آنالیز و شبیه سازی (PMODynamics)
آدرس وبگاه http://pmodynamics.pmo.ir/fa/home
نام دستگاه اجرایی سازمان بنادر و دریانوردی
نام دستگاه مادر وزارت راه و شهرسازی
نوع خدمت
مخاطبین دانشجویان، اساتید، کارشناسان و متخصصان حوزه سواحل و بنادر
مدارک لازم کپی کارت دانشجویی/تردد و کارت ملی
قوانین و مقررات بالادستی 1- قانون الحاق یک تبصره به بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب 1348 ( ساخت و ساز بدون مجوز سازمان بنادر و دریانوردی در دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی ممنوع است. در همین راستا تهیه و ارائه پارامترهای دینامیک دریا ، آنالیز و شبیه سازی
هزینه خدمت رایگان
شماره حساب (های) بانکی
پرداخت بصورت الکترونیک
مرحله ارائه خدمت الکترونیکی( اینترنتی (مانند وبگاه دستگاه))

سازمان بنادر و دریانوردی در راستای وظایف و جایگاه خود به عنوان مرجع حاکمیتی امور دریا و سواحل و در راستای بومیسازی و کمک به رفع وابستگی به نرم افزارهای خارجی، نسبت به تولید نرمافزار شبیه سازی پارامترهای دریایی با نام نرم افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا PMO Dynamics توسط گروهی از اساتید خبره داخلی اقدام نمود که هم اکنون نیز پس از پیگیری های به عمل آمده و طی مراحل قانونی لازم، این نرم افزار در شورای عالی انفورماتیک ثبت و گواهی تایید فنی آن صادر گردیده و همچنین گواهینامه انتشار آن نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده است.
این نرمافزار دارای کاربردهای مختلف مهندسی سواحل از جمله شبیهسازی جریانهای جزر و مدی، جریانهای ناشی از باد و کریولیس، جریان در اقیانوسها، جریانهای ناشی از امواج، تولید و انتشار امواج در محیطهای بزرگ و کوچک، جریان رسوب ساحلی و مورفولوژی و همچنین آنالیز و استخراج پارامترهای جزر و مدی میباشد.
فرایند پشتیبانی کاربری نرمافزار نیز به عنوان یک چرخه کاری در راستای ایجاد اطمینان دائم از صحت عملکرد اجزا و به روزرسانی آن و رفع کاستی های احتمالی بخش های مختلف آن از طریق پایگاه اختصاصی این نرم افزار به آدرس pmodynamics.pmo.ir انجام می شود که کاربران میتوانند جهت دریافت آخرین نسخ عادی و حرفه ای نرم افزار، دریافت خدمات پشتیبانی و ارسال نقطه نظرات خود به این پایگاه اینترنتی مراجعه نمایند.
این فرآیند برای ارائه خدمت به منظور پشتیبانی فنی و کاربری نرم افزار مذکور انجام میگیرد.
در فرآیند پشتیبانی نسخ عادی و حرفه ای نرم افزار جهت استفاده کاربران بر روی سایت قرار میگیرد. همچنین فرآیند پشتیبانی نرم افزار به شرح زیر صورت می پذیرد:
- بررسی و رفع خطاهای جدی و محاسباتی که توسط کاربران نرم افزار از طریق سایت و یا تماس تلفنی اعلام میگردد. منظور از خطاهای جدی خطاهایی هستند که وجود آن‌ها ادامه کار با نرم‌افزار را غیر ممکن کند. خطاهایی نظیر قطع ناگهانی نرم‌افزار و خارج شدن از آن و قفل کردن نرم‌افزار هنگام کار با آن از این نوع خطاها هستند. خطاهای محاسباتی خطاهایی هستند که به علت آن، نرم‌افزار در هنگام انجام محاسبات جواب‌های اشتباه تولید نماید و یا قادر به انجام محاسبات نباشد و یا بدلیل بکارگیری روشی خاص در مراحل انجام محاسبات بکارگیری آن را محدود نموده و کاربر را از ادامه کار با نرم افزار بازدارد. وجود این گونه خطاها باید بر اساس انجام آزمایشات عددی مناسب و بر اساس مراجع معتبر به اثبات برسند. هرگونه خطای جدی و محاسباتی بلافاصله پس از کشف باید اصلاح و نسخه جدید نرم‌افزار ارائه گردد.
- ارائه خدمات پشتیبانی ویژه جهت رفع خطاهای مربوط به کاربرانی که پایان نامه آنها جهت استفاده از نرم افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا مورد حمایت مالی سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.
- پشتیبانی فنی سایت شامل: نگهداری و پشتیبانی سیستم سایت و رفع خطاهای احتمالی و نیز حفظ ارتباط با کاربران سایت، بارگذاری نسخ ارتقاء یافته نرم افزار، اطلاع رسانی به اعضای سایت در موارد لزوم و بروز رسانی اخبار مربوطه و ...
- پشتیبانی کاربری سایت شامل: انجام کلیه اقدامات مربوط به ثبت نام اعضاء و ایجاد دسترسی جهت دانلود نرم افزار عادی و ارسال کد فعالسازی نسخه حرفه‌ای نرم افزار

1- ثبت نام کاربران در پایگاه مربوطه و تایید آن توسط مسئول سایت
2- دانلود نسخه عادی نرم افزار، فیلم آموزشی و نسخه حرفه ای نرم افزار
3-دریافت خدمات پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات کاربران توسط مسئول سایت